Výjezd na čtvrtfinále do Zlína (10.a 11.března 2013)

13.03.2013 09:11

Úvodní dva čtvrtfinálové duely zavedly vítkovické fanoušky do Zlína. Na první nedělní utkání přijely na Zimní stadion Luďka Čajky tři autobusy, na pondělní autobus jeden a další fanoušci automobily. Atmosféra nebyla nejhorší i když oba dva zápasy se prohrály. V prvním duelu snížil čtrnáct minut před koncem Vladimír Svačina na rozdíl jedné branky, Zlín ovšem výhru pojistil brankou Honejska. Ve druhém zápase šli do vedení Ostravané, když v oslabení vyslal Húževka do úniku Burgera a ten v šesté minutě otevřel skóre. Domácí pak dokázali dvakrát překonat Filipa Šindeláře a ujali se tak v sérii vedení dva nula.

1.čtvrtfinále
PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 30. Linhart (Hamrlík, Leška), 34. Holík (Honejsek, Urbanec), 54. Honejsek (Holík) – 46. Svačina (Bartánus). Rozhodčí: Hradil, Šindler – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:9, navíc Kolouch (Vit.) 10 minut za naražení zezadu. Využití: 2:0. Diváci: 6663 diváků.

Sestava Vítkovic: Šindelář - Barinka, Stehlík, Voráček, Sloboda, Kudělka, Malík, Rehák, Kovář - Káňa J., Burger, Szturc - Svačina, Roman, Huna - Strapáč, Húževka, Hruška - Bartánus, Kolouch, Šedivý.

2.čtvrtfinále
PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 30. Honejsek (Čajánek), 48. Honejsek (Holík) – 6. Burger (Húževka). Rozhodčí: Hribik, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:9, navíc Szturc (Vítkovice) na 10 minut za nesportovní chování a Malík (Vítkovice) do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4998 diváků.

Sestava Vítkovic: Šindelář - Barinka, Stehlík, Voráček, Sloboda, Malík, Kudělka, Rehák, Kovář - Káňa J., Burger, Bartánus - Svačina, Roman, Szturc - Strapáč, Húževka, Hruška - Kucsera, Kolouch, Šedivý.