Výjezd na Memoriál Gábora Ocskaye v Székesfehérváru (1. až 2.září 2012)

01.09.2012 19:01

Početná skupina vítkovických fanoušků zavítala také na turnaj v maďarském Székesfehérváru. V prvním zápase celek trenérů Trličíka s Motákem prohrál s Mnichovem v poměru 3:1. Ostravské hokejisty proto čekal v utkání o třetí místo slovinský tým Olimpija Lublaň. I když Vítkovice prohrávaly po dvou třetinách, nakonec se vybičovaly k dobrému výkonu v poslední třetině a díky vítězství 5:3 si odvážejí z Maďarska bronzové medaile. Pohár převzal kapitán týmu "rytíře Vítka" Jiří Burger.

Semifinále:
EHC Red Bull Mnichov (Německo) - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 24. Ulmer (Dibelka, Aubin), 38. Dibelka (Aubin), 57. Aubin (Dibelka) - 31. Káňa J. (Rehák). Rozhodčí: Mayer, Varj - Márkus, Vas (všichni Maďarsko). Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Diváci: 500 diváků.

Sestava Vítkovic: Šindelář - Malík, Rehák, Barinka, Punčochář, Voráček, Sloboda, Kovář - Káňa J., Burger, Huna - Walker, Roman, Klimek - Svačina, Hruška, Kucsera - Szturc, Strapáč, Šedivý - Hlinka.

O 3.místo:
Olimpija Lublaň (Slovinsko) - HC Vítkovice Steel 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

Branky: 15. Pesjak (Verlić, Pogodin), 20. Dalvise (Thomas, Imbeault), 30. Ropret (Hočevar) – 9. Szturc (Rehák, Šedivý), 38. Klimek (Svačina), 41. Svačina (Šedivý, Klimek), 53. Burger (Sloboda, Šedivý), 59. Klimek (Roman). Rozhodčí: G. Mayer, Sós - Bedö, I. Mayer (všichni Maďarsko). Vyloučení: 6:7, navíc Ferguson (Lublaň) na 10 minut a trest do konce utkání. Využití: 1:0Diváci: 625 diváků.

Sestava Vítkovic: Málek - Malík, Rehák, Barinka, Punčochář, Voráček, Sloboda, Kovář - Káňa J., Burger, Huna - Walker, Roman, Klimek - Kucsera, Hruška, Svačina - Szturc, Strapáč, Šedivý - Hlinka.